Můj tarotový příběh

Svůj první balíček jsem dostala před deseti lety od sestry, spíš jako recesi. Určitě netušila, jak moc ke mně budou karty mluvit, ani že ona sama si ode mne jednoho dne nechá vykládat.

Byla jsem okouzlená obrázky, osobami a příběhy, které se v tarotu skrývají.

Četla jsem si v přiložené knížečce a snažila se učit významy zpaměti. Nechápala jsem, že si to všechno může někdo pamatovat! Přece dokud to neznám nazpaměť, tak nejsem dobrá kartářka… nebo ne?

Další věcí, která brzdila můj rozlet k mému přirozenému talentu, bylo mé přesvědčení, že „správně“ mám být rozumná a racionální. Tedy tarot a podobné „šarlatánství“ jsou jaksi mimo mísu, nikdo nesmí vědět, že mě to zajímá…

Trvalo velmi dlouho, než jsem se odvážila přiznat sobě i svému okolí tu zásadní věc – u mě karty nepatří do spodního šuplíku, ale nahoru na stůl.

Pochopila jsem, že tarot není o biflování významů, ale o nacítění se a otevření se intuici. Absolvovala jsem nespočet kurzů, pořídila si vícero tarotových balíčků a vykládala karty. Svým kamarádkám i kamarádům, rodině, partnerovi, známým, jejich známým a nakonec i úplně neznámým.

Poznala jsem, že v lidech zmínka o tarotu nevyvolává odmítnutí, ale spíš zvědavost. Perličkou a velkým povzbuzením se pro mě stalo, když si o výklad řekla moje vedoucí v tehdejší práci (účetní firmě).

Může se zdát, že je těch zájemců o výklad hodně, ale stále je jedna osoba, které vykládám nejvíc a vždycky budu. Tou osobou jsem já sama.

Tarotové karty vnímám jako velký přínos a obohacení mého života. Jsou pro mě způsobem komunikace se svým vnitřním já a také s univerzálním společným vědomím, cestou rozvoje a nahlížení reality z jiné perspektivy.

Vím, jak těžké bylo vyjít se svou vášní pro vykládání karet na světlo a jít na svůj první kurz. Proto vám chci formou článků poskytnout náhled do fantastického světa tarotu.

Společně s Bláznem projdeme krajinou Velké Arkány, potkáme se s Císařem, VelekněžkouĎáblem, zatočíme Kolem Štěstí, necháme se vést Hvězdou, MěsícemSluncem, objevíme celý Svět. K dobarvení těchto velkých událostí nám pomůže Malá Arkána – energie Holí, inteligence Mečů, emoce Pohárů i zkušenosti Mincí.

Jdu svým životem s tarotem, připojíte se ke mně?