Kolo roka,  Tarot

Samhain

Tento výklad jsem vytvořila pro stránku Tajemství života v cyklech, díky inspiraci od Markéty Van Prchalové (její stránku můžete navštívit ZDE>>>).

Od nynějška budu výklady k jednotlivým svátkům zveřejňovat tady na blogu 😊

Výklad se jmenuje KO-LO-RO-KA, a čte se od horní karty po směru hodinových ručiček.

Jak se naladit na Samhain?

 1. KOnkrétní svátek: Jaká je jeho energie?
 2. LOučení s končícím obdobím: Jak se odpoutat a jít dál?
 3. ROzsvícení další etapy: Jak přivítat novou část roku?
 4. KAm se vydat: Jak toto období nejlépe využijeme?

 1. 8 Mečů – energie obětování (se)
  Jak se dá od začátku temné části roku čekat, zobrazuje se nám tu téma oběti. Vzdáváme se různých věcí, aktivit, pobytu venku, slunečního svitu. Někdy dobrovolně a někdy nedobrovolně. Měli bychom pečlivě rozlišovat, která oběť je nevyhnutelná, a kterou nemusíme podstoupit, pokud upravíme své chování.

 2. 10 Mincí – můj dům můj hrad
  Tato karta ukazuje pevné zdi, a mezi nimi místo, o které se můžeme opřít, kde je nám dobře. Rozloučení s uplynulými měsíci plnými světla a tepla má být takovou událostí, která nám bude dělat radost a dá nám pevný bod i pro období po Samhainu.

 3. Král Mincí – vědomí vlastní hodnoty
  Do příštích měsíců se můžeme vydat sebevědomě, napřímo a čelem. Ať nám přinese cokoliv, jsme schopni to zvládnout – sami nebo s pomocí druhých. Dokonce i pouhé rozhodnutí „To zvládnu!“ významně podpoří naše schopnosti a vůli.

 4. Rytíř Mincí – přinášení nového
  Nejlépe čas po Samhainu využijeme, když vezmeme do rukou své dary, schopnosti a zkušenosti, a rozhlédneme se kde a jakým způsobem je můžeme nově využít. Je čas rozvrhnout si budoucí činnosti, přijít s inovativním nápadem a nechat ho pomalu vzklíčit…

Celkově nám tento výklad korunovaný temnou energií svátku všech svatých přináší nadějné zlaté světlo do budoucna. I pod tou nejčernější tmou můžeme najít paprsek světla, a letošní Samhain tomu nahrává – i když nás třeba nejdříve protáhne kanálem, abychom si uvědomili jak (se) obětujeme.

Nebojme se pustit se do hlubokých vod, a vyjít z nich silnější.
Baru

P.S.: Panenka na obrázku je Manenka z česané vlny, kterou jsem si podle svého vnímání Ostary nechala na míru vyrobit od Martiny, odkaz na její tvorbu je ZDE>>>