Tarot

Jak mi pletení zachránilo ruce

Na začátku roku 2020 jsem procházela temným obdobím, nedokázala jsem se radovat a už několik měsíců mi karty „nešly do ruky“. Zkoušela jsem vykládat sama pro sebe, ale nepřicházelo to napojení na informace, které zažívám nyní. Nedokázala jsem prostě s čistým svědomím říct, že dokážu vykládat správně.

V té době jsem zahlédla reklamu na přírodní příze, 100% vlna a merino vlna, a ucítila jsem, že bych si je ráda pořídila a začala plést. Pletla jsem už před několika lety, podle videa na youtube, ale dlouhou dobu jsem jehlice nedržela v rukou. Měla jsem rozpracovanou už dávno zapomenutou šálu…


Našla jsem ji, vzala jehlice do rukou a pokračovala – řada hladce, řada obrace, nic složitého. Mohla jsem bezmyšlenkovitě zírat z okna nebo na televizi, a viděla jsem za sebou kus hotové práce. To mě hodně povzbudilo.

Začala jsem si na internetu hledat návody a videa. Zaujal mne nápad na bezprsté rukavice, v podstatě jednoduché návleky.

Jenže – mezitím zavřely všechny obchody, a tak jsem si tu vysněnou vlnu a recyklovanou vlnu objednávala po internetu, včetně kruhových jehlic a háčků. V den doručení balíčku jsem byla opravdu moc šťastná. Vlna byla měkoučká a barvy krásnější, než jsem doufala. Hned jsem se pustila do prvních rukavic. Měla jsem je hotové zhruba za dva dny, a už jsem taky tušila, že mám zachráněné ruce.


Mohla jsem mnohem snadněji vzít karty a vykládat, moje ruce byly oživené tvůrčí činností a má mysl uspokojená, že něco fyzicky vyrábím.

Vytáhla jsem svůj sešit s předpisem lunárních výkladů, a protože bylo krátce před úplňkem, nabídla jsem výklad Tři rady od úplňku svým kamarádkám. Přihlásilo se jich 12, a přiznávám – měla jsem co dělat, abych měla dost energie vyložit všem ve třech dnech kolem úplňku. Tím rozhodnutím jsem otevřela cestu k pravidelným výkladům.

S pletením pokračuji, zkouším nové vzory, a kdykoliv se „zaseknu“, vím, co mi pomůže vykládat dál.