Očichávka parfémů

V sobotu odpoledne jsem se šla nechat inspirovat do kavárny na Maltézském náměstí.
Povídání se točilo kolem téhle krásy – orientálních parfémů.

Bylo slyšet různá jména – Vědma, Princezna, Královna, Divoženka, Milenka, Léčitelka…
Upřímně, ta směs a síla chvíli aspirovala na bolehlav, ale nakonec se vůně rozptýlily 🙂

 

Zadání se zdálo na začátku jednoduché: očichejte si a zapamatujte co vám voní a co naopak ne. Jenže asi po 5. očichané „nevoňavé“ esenci jsem měla chuť to vzdát, a navíc jsem zapomínala kterou už jsem vlastně zkoušela.
Někdo si odvážně hned tu první, která se mu líbila, nakapal na zápěstí, a asi o půl minuty později naše Průvodkyně varovala před takovým počínáním, abychom se neuzamkli do oblaku jednoho vzorku.

Zkusila jsem si to tedy systematicky – odkládat už vyzkoušené na jedno místo – jenže během pár vteřin si je chtěla vyzkoušet jiná žena…

Nakonec jsem se dostala k poznání, že mi voní dvě vůně. Tu lehčí, svěžejší, energii větru a bohyně Artemis jsem si stříkla na pravé zápěstí. Vidíte ji samostatně na fotce. Druhá, ohnivá, prý vhodná pro člověka se studenýma rukama (to já jsem!) dostala příležitost na levém zápěstí. Má na víčku červený kamínek a najdete ji na poslední fotce úplně vpravo.

Jak víte, vůně časem pracují, sloučí se s naším potem, taky tělesné teplo je u každého jinak uvolní, a tak dále… Zkoumala jsem, jak se moje vůně mění s časem, v jednu chvilku jsem dokonce měla dojem, že jsou téměř stejné, a v příští minutě už se zase úplně odlišily.

Potvrzením toho, že „na každém voní jinak“ mi byla kamarádka Dáša, která si stejně jako já oblíbila vůni s červeným kamínkem (Milenku), a tam kde na mně vystoupily sladké tóny u ní zvítězila kořeněná složka, naprosto odlišný a báječný zážitek 🙂

 

Celá událost trvala 2-3 hodiny, panovala velmi hezká atmosféra, ve které jsme se dozvídali o parfémech a jejich použití, a zároveň jsme si mezi sebou povídali a sdíleli dojmy.

Ze dvou vůní, které jsem si vyzkoušela konstatuji, že je mi bližší Milenka, i když je (na mně) sladší a možná může někomu vonět moc těžce.

P.S.: v jednu chvíli jsem se ptala naší Průvodkyně, jestli „mi tato vůně sedí“ a ona jednoduše dodala, že vůně je něco tak osobního, že lidé v našem okolí nám do ní nemají co mluvit, jsme to my, kdo si ji vybírá podle svého pocitu a záměru. 😉

Autor: Baru M.

Věnuji se tarotu a umím vám jeho pomocí posvítit na stav vašich vztahů, práce a kariéry, zdraví i duše. Na blogu, v článcích a v e-booku s vámi sdílím svou vášeň a vědomosti vedoucí k sebepoznání a seberozvoji. Můj příběh si přečtěte zde >>

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *